Розгорнути / Згорнути блок Увійти до системи
Логін
Пароль
 
Розгорнути / Згорнути блок Вибрані курси
Дані не знайдено
 
Розгорнути / Згорнути блок Інформація для дисципліни "Теоретичні основи харчових технологій"
Оцінювання: іспит
Теми:
Дисципліна викладається два семестри і складається з наступних тем:

Тема 1. Вступ. Роль харчування в житті людини, основні напрямки розвитку харчової індустрії в світі, роль в раціонах харчування оздоровчих продуктів, глобальні проблеми виробництва та споживання основних продуктів в різних країнах світу.
Тема 2. Основні закономірності харчових технологій, технологічних процесів та найважливіші технологічні поняття (технологічні лінії, схеми, процеси, операції та ін.)
Тема 3. Характеристика хімічного складу харчових продуктів, їх класифікація. Вода, характеристики, її активність та значення в технологічних процесах виготовлення та зберігання харчових продуктів.
Тема 4. Мінеральні елементи харчових продуктів, їх значення в харчуванні, класифікація, вміст та їх трансформація в харчових продуктах і застосування в харчових технологіях.
Тема 5. Білки, їх роль в харчуванні людини, лікувально-профілактичні та функціональні властивості в технологічних процесах при переробці різної харчової сировини.
Тема 6. Вуглеводи в харчових продуктах, їх класифікація, характеристика, роль в житті людини, властивості та їх зміни в технологічних процесах при виробництві харчових продуктів.
Тема 7. Ліпіди (жири), їх роль в харчуванні людини класифікація, жири рослинного та тваринного походження, функціонально-технологічні властивості, зміни в технологічному процесах виробництва та зберігання харчових продуктів.
Тема 8. Біологічно активні речовини харчових продуктів, які сприяють укріпленню імунітету організму людини. Вітаміни, класифікація, характеристика та фактори, які впливають на їх руйнування в харчових технологіях.
Тема 9. Нове про β-каротин та інші каротиновмісні рослини, їх унікальна самостійна роль в зміцненні імунітету організму людини, хімічна будова, джерела натурального каротину, фактори, які впливають на його зберігання в харчових технологіях.
Тема 10. Нове про хлорофіли овочів, їх самостійна унікальна лікувально-профілактична дія на організм людини, основні джерела, фактори, які впливають на їх зберігання в харчових технологіях.
Тема 11. Унікальна самостійна роль в зміцненні імунітету організму людини фенольних сполук рослинної сировини, класифікація, хімічна будова, джерела, фактори, які впливають на їх зберігання в харчових технологіях.
Тема 12. Неперетравлювальні компоненти рослинної сировини – пребіотики (харчові волокна: целюлоза, пектинові речовини, інулін), роль в укріпленні здоров’я людини, будова, властивості та призначення в харчових технологіях.
Тема 13. Термічна обробка сировини, призначення та класифікація термічної обробки харчових продуктів, основна специфіка вологої та сухої обробки сировини, їх характеристика та сутність процесів.
Тема 14. Нове слово про паро термічну обробку плодів, овочів, грибів в сучасних пароконвектоматах, які використовуються в ресторанному господарстві та виготовлення наноїжі для здорового харчування та укріплення імунітету.
Тема 15. Ферменти в харчовій промисловості, їх класифікація, роль ферментів в технологіях харчових продуктів, ферменти як біологічні каталізатори.
Тема 16. Мікроорганізми та дріжджі, як бродильні агенти в біотехнологіях виготовлення кисломолочних продуктів, продукції із плодів, овочів, ягід, а також при отриманні пива, хлібобулочних виробів та ін.
Тема 17. Характеристика і класифікація основних процесів, які відбуваються при виробництві харчових продуктів (біохімічних, хімічних, фізико-хімічних, мікробіологічних, структурних та кріо- і термомеханічних).
Тема 18. Колоїдний стан та утворення дисперсних систем харчових продуктів, класифікація дисперсних систем (колоїдні розчини – золі, гелі, суспензії, емульсії, піни, порошкоподібні продукти).
Тема 19. Заморожування харчової продукції, класифікація, види заморожування, «шокова» заморозка, переваги та проблеми при заморожуванні, інновації.
Тема 20. Теоретичні основи запобігання псування сировини та продуктів під час зберігання: втрати маси та якості сировини, біохімічні, біологічні, фізико-хімічні процеси та ін. Зберігання в регульованому газовому середовищі, інновації.
Тема 21. Дрібнодисперсне подрібнення сировини, глибока переробка та отримання натуральних нанопродуктів, нанотехнології в харчових виробництвах, класифікація, ситуація в світі, проблеми та переваги.
Тема 22. Використання барвників, ароматизаторів, смакових харчових домішок при виготовленні харчових продуктів, їх класифікація та проблеми сьогодні при їх застосуванні.
Ресурси: рекомендована література, методичне забезпечення, інформаційні ресурси
Інша інформація: Викладачі: Павлюк Раїса Юріївна, Погарська Вікторія Вадиміна, Максимова Надія Пилипівна, Котюк Тетяна Валеріївна, Лосєва Світлана Михайлівна
Мова: Українська
Викладачі: Тетяна Котюк, Надія Максимова, Раїса Юріївна Павлюк
Розділ: 18
Матеріал дисципліни
Записатися Записатися